menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
If you can purchase 4 books for $254, how much did each book cost?
asked
Nov 2, 2022
230k
views
2
votes
If you can purchase 4 books for $254, how much did each book cost?
Mathematics
high-school
MaRuf
asked
by
MaRuf
7.9k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
3
votes
63.5 that's the answer am good at maths
Zepee
answered
Nov 5, 2022
by
Zepee
8.2k
points
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
Answer:
$63.50
Explanation:
Tom Wayson
answered
Nov 6, 2022
by
Tom Wayson
8.5k
points
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jul 22, 2024
116k
views
On January 1, 2021, the Coldstone Corporation adopted the dollar-value LIFO retail inventory method. Beginning inventory at cost and at retail were $110,000 and $254,100, respectively. Net purchases during
Logan Serman
asked
Jul 22, 2024
by
Logan Serman
8.6k
points
Business
high-school
1
answer
0
votes
116k
views
asked
Jun 20, 2024
58.7k
views
Paul travelled from the US to France when the exchange rate was €0.78 = $1. He saw a mobile phone in a shop in Paris for €187. The same mobile phone cost $254 in New York. Where should Paul buy the mobile
Fsacer
asked
Jun 20, 2024
by
Fsacer
8.4k
points
Mathematics
college
1
answer
2
votes
58.7k
views
asked
Apr 23, 2024
215k
views
To add an additional room to her home, candy received a 48 month at 10%. Her monthly payment is $254.00 what are the interest and payment to principal for the 1st payment?
Tim Hunter
asked
Apr 23, 2024
by
Tim Hunter
7.4k
points
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
215k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org