Answer:
0.9295 = 92.95% probability of getting someone who tests negative, given that he or she did not have the disease.
Explanation:
A probability is the number of desired outcomes divided by the number of total outcomes.
In this question:
11 + 145 = 156 people did not have the disease.
Out of those, 145 tested positive. So

0.9295 = 92.95% probability of getting someone who tests negative, given that he or she did not have the disease.