Answer:
The correct solution is "$397000".
Step-by-step explanation:
Given:
Net income,
= $377000
Depreciation,
= $59000
Accounts receivable increase,
= $27000
Accounts payable decreased,
= $12000
Now,
From operating activities, the cash flow will be:
=
By putting the values, we get
=

=
($)