218k views
5 votes
If 4 candies cost 25 cents, how much does it cost t buy 20 candies?

User Susensio
by
5.7k points

2 Answers

2 votes

Answer: it would cost 5$

Step-by-step explanation:

20 candies multiplied by 0.25$

User Kastermester
by
5.4k points
4 votes

Answer:

5.00

Explanation:

answer

User Gareth Luckett
by
5.8k points