Answer:
The magnetic field is 24.2 mT.
Step-by-step explanation:
The magnetic field can be calculated with the following equation:

Where:
i: is the current = 5.57 A
N: is the number of turns = 5*850 turns (it is five close-packed)
L: is the length = 1.23 m
: is the permeability = 4π*10⁻⁷ T*m/A
Hence, the magnetic field is:

Therefore, the magnetic field is 24.2 mT.
I hope it helps you!