53.9k views
1 vote
A 5-kilogram bag of cement costs $18.15. What is the unit price?

1 Answer

6 votes

Answer:3.63

Step-by-step explanation:because if we divide 18.15 by 5 is equal 3.63.

User Pufferfish
by
5.2k points