Answer:
$20
Explanation:
the unit rate (cost per person) is
$15
-------------- = $5/person
3 people
For four people the total cost would be (4 people) ($5/person) = $20
Answer: 20$
5$ for each person attending. Hope it helps.
5.1m questions
6.7m answers