menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Five boxes of fruit snacks cost $22.50. How much would three boxes cost? How much would nine boxes cost? How much would x boxes cost?
asked
Jan 9, 2022
147k
views
0
votes
Five boxes of fruit snacks cost $22.50.
How much would three boxes cost?
How much would nine boxes cost?
How much would x boxes cost?
Mathematics
college
Ffleandro
asked
by
Ffleandro
5.7k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
Answer:
13.5 answer is 13.5 and one cost 4.5
Oleg Sakharov
answered
Jan 16, 2022
by
Oleg Sakharov
5.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.5m
questions
8.6m
answers
Other Questions
What is 0.12 expressed as a fraction in simplest form
What is the initial value and what does it represent? $4, the cost per item $4, the cost of the catalog $6, the cost per item $6, the cost of the catalog?
What is distributive property ?
What is the measure of xyz
giles is searching for a sock and discovers that he has 10 socks for every 5 pairs of shoes. if he has 20 socks how many pair of shoes does he have
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org