115k views
3 votes
A 5-pound bag of dog food costs $2.10. What is the unit price?
per pound
Submit

User Cuneyt
by
7.2k points

1 Answer

7 votes

Answer:

.42 per pound

Explanation:

User Parvez
by
7.3k points