menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Which is a unit rate? * Mark only one oval. 5 pounds in 2 bags 22 gallons in 5 days $5 for 5 boxes of cookies 15 miles per gallon
asked
May 14, 2022
189k
views
4
votes
Which is a unit rate? *
Mark only one oval.
5 pounds in 2 bags
22 gallons in 5 days
$5 for 5 boxes of cookies
15 miles per gallon
Mathematics
high-school
Jordan Ell
asked
by
Jordan Ell
5.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
5
votes
Unit Rate: 15 miles per gallon
UltraGentle
answered
May 19, 2022
by
UltraGentle
5.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.7m
questions
7.5m
answers
Other Questions
Aliyah has $24 to spend on seven pencils. After buying them she had $10. How much did each pencil cost?
Evaluate a + b when a = –16.2 and b = –11.4 A. –27.6 B. –4.8 C. 4.8 D. 27.6
What is the value of x? (-4) - x = 5
Can someone help me with 5??? ASAP?
Solve for h 3h=7(2/7-3/7h)-10
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org