201k views
1 vote
micheal brought 12 used books at th book sale. he paid $42.60 for the books. if each book cost the same price, how much did one book cost

User Rori
by
4.5k points

1 Answer

4 votes

Answer:

Each book cost $3.55

Explanation:

User Luca Angeletti
by
4.6k points