201k views
1 vote
micheal brought 12 used books at th book sale. he paid $42.60 for the books. if each book cost the same price, how much did one book cost

User Rori
by
8.2k points

1 Answer

4 votes

Answer:

Each book cost $3.55

Explanation:

User Luca Angeletti
by
8.1k points

Related questions

1 answer
0 votes
191k views
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories