Answer:
I think the same
Explanation:
$7.25 for 5 liters
If you get the unit rate of $4.47 for 3 liters it is 1.49 per liter.
1.49 x 5 = 7.45
Therefore, $7.25 for 5 liters is a better deal than $7.45 for 5 liters.
5.7m questions
7.4m answers