menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Juice A cost 0.10 more then per ounce than juice B. Ifa 12 ounce of juice A costs $564 what is the cost per ounce of juice B
asked
Oct 1, 2023
224k
views
0
votes
Juice A cost 0.10 more then per ounce than juice B. Ifa 12 ounce of juice A costs $564 what is the cost per ounce of juice B
Mathematics
college
Gabriele Franco
asked
by
Gabriele Franco
7.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
bro I don’t know
1 ask your teacher
2 get sturdy
3
William Niu
answered
Oct 5, 2023
by
William Niu
7.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jun 2, 2024
192k
views
Your checkbook register shows these activities for the month: Old balance: $564.73 Check 479 to Marshall Jewelers for $26.25 Check 480 to Downtown Apartments for $325.00 Deposit $288.92 Check 481 to Toys
John Babb
asked
Jun 2, 2024
by
John Babb
8.6k
points
Mathematics
college
1
answer
1
vote
192k
views
asked
Nov 20, 2024
147k
views
The United States team won 46 gold medals at the 2016 Summer Olympic Games in London. At that time, the actual value of a gold medal was estimated to be about $564. What was the total value of the gold
TonyP
asked
Nov 20, 2024
by
TonyP
7.8k
points
Mathematics
college
1
answer
5
votes
147k
views
asked
Mar 3, 2024
199k
views
Leann will receive $ 95,000 a year for 7 years, starting today. If the rate of return is 6.8 percent, what are these payments worth today? a. $564,009.27 b. $515,571.80 c. $518,571.80 d. $531,019.80 e.
Fresca
asked
Mar 3, 2024
by
Fresca
8.2k
points
Business
high-school
2
answers
4
votes
199k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org