menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A 100 g packet of coffee costs $8.10 A 25 g packet of the same coffee costs $2.05 Which packet is better value for money? Show how you decide. + Answer:
asked
Oct 21, 2023
130k
views
4
votes
A 100 g packet of coffee costs $8.10 A 25 g packet of the same coffee costs $2.05 Which packet is better value for money? Show how you decide. + Answer:
Mathematics
college
Andrey Kuzmin
asked
by
Andrey Kuzmin
4.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
Answer: the25g one
Explanation:
8.10 diveded by 4 is 2.025
Alexander Reshytko
answered
Oct 26, 2023
by
Alexander Reshytko
4.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.3m
questions
6.9m
answers
Other Questions
What number is halfway between 0 and 18
If the 9-inch wheel of cheese costs $18.60, what is the cost per square inch? If the cost is less than a dollar, put a zero to the left of the decimal point?
how long Will it take for $7000 investment to grow to $7553 and the annual rate of 3.4% compounded quarterly assume that no withdrawals are made
I need to simplify this expression.
Need answer to math problem!!!
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org