Given:
Jackie paid $4.90 for 2.5 pounds of grapes.
The cost of pounds of grapes is given as,
1.
2. whole fraction number
3. Apply long division,
Answer: the cost of one pound of grapes is $1.96.
5.2m questions
6.7m answers