menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Banana Boat sunscreen sells for $12 for a 20 fluid ounce bottle. What is the cost per ounce for the sunscreen?
asked
Jun 26, 2023
149k
views
3
votes
Banana Boat sunscreen sells for $12 for a 20 fluid ounce bottle. What is the cost per ounce for the sunscreen?
Mathematics
high-school
Paras
asked
by
Paras
5.9k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
Answer: 20/12
Explanation:
Jeremyabannister
answered
Jul 2, 2023
by
Jeremyabannister
5.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.2m
questions
8.1m
answers
Other Questions
Solve using square root or factoring method plz help!!!!.....must click on pic to see the whole problem
WILL UPVOTE EVERY ANSWER! MULTIPLE CHOICE! Solve for Y. 8-8y=2y+78 A)y=7 B)y=70 C)y=-7 D)y=-70
Help me please!! asap!
Help me pls. I will give you 16 points Please
If the discriminant of a quadratic equation is equal to -8, which statement describes the roots? A.) There are two complex roots. B.) There are two real roots. C.) There is one real root. D.) There is
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org