16.9k views
4 votes
While traveling in Europe, you notice that the price of gas is $1.12 per liter. What is the price per gallon?

1 Answer

1 vote
Here is the solution
While traveling in Europe, you notice that the price of gas is $1.12 per liter. What-example-1
User Omar Jalalzada
by
4.6k points