Answer:
$0.02
Explanation:
Brand a
1.28 ÷ 8 = 0.16 per ounce
Brand b
1.68 ÷ 12 = 0.14 per ounce
0.16 - 0.14 = 0.02
5.6m questions
7.3m answers