210k views
15 votes
I went to the store and bought 4 packs of nerds for $0.98 each and a pack of Little Debbie cakes for $2.15. How

much money did I spend?

User Shajji
by
5.1k points

1 Answer

11 votes

Answer:

Kindly refer to the attachment

Thank U Next

I went to the store and bought 4 packs of nerds for $0.98 each and a pack of Little-example-1
User Vineeth
by
5.8k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.