192k views
5 votes
A 12.5 oz bag of chips for $3.79 or a 3 oz bag of chips for $1.00, which is the better buy

1 Answer

1 vote

Answer:

12.5 oz bag of chips for $3.79 is better to buy

Explanation:

how many 3 oz in 12.5 oz? 4, if you buy that, it will cost you $4

User Recneps
by
7.7k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories