Answer:
The order from smallest to largest price per package is: December, April, February.
Explanation:
For the sale in February:
- Price per package = $4.49 ÷ 3 = $1.50 per package
For the sale in April:
- Price per package = $7.39 ÷ 5 = $1.48 per package
For the sale in December:
- Price per package = $5.88 ÷ 4 = $1.47 per package