192k views
0 votes
Kira bought 8 pounds of sugar for $4. How many dollars did she pay per pound of sugar?

User Broersa
by
8.7k points

1 Answer

2 votes

Answer:2

Explanation:

if you are paying 4 for 8 its 2

User Nyb
by
8.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories