Answer: The regular tube is the better buy
Step-by-step explanation: $2.50/3.2 ounces equals $.78 per ounce. $1.00/1.2 ounces equals $.83 per ounce. Therefore, the regular tube is the better buy.
9.4m questions
12.1m answers