Answer:
$13.75
Explanation:
If you have 12 cans of soup for $33 you need to find the unit price for the cans ,by dividing the 33 and 12 to get $2.75 this is how much it costs for 1 can of soup so if you want to see how much 5 cans of soup costs you multiply by 5 so then you get $13.75