161k views
1 vote
Dion bought 3 pounds of oranges and 2 pounds of grapefruit. Write an expression to represent the amount of money Dion spent on the fruit. Then evaluate the expression. How much did Dion spend?

1 Answer

3 votes

Answer:

eeeeejjbbvvv g gyuuu u grrtyyu

User Pcambra
by
7.2k points