157k views
4 votes
A shop keeper bought 26 apples from a fruit vendor for $37.70. How much did each apple cost?

Estimate it.

Draw a Picture to show your work.


Feedback: Do not just put the answer, you have to draw a picture or ELSE you wont have $1100,00 dollars from me if i received your credit card

1 Answer

2 votes

Answer:

About $1.45

hope this helps and I accept venmo

A shop keeper bought 26 apples from a fruit vendor for $37.70. How much did each apple-example-1
User Emii
by
7.3k points