31.8k views
12 votes
5. At Costco a case of 12 boxes of macaroni

and cheese can be purchased for $18.00. How
much is each box of macaroni and cheese?
Need help big test

1 Answer

10 votes

$1.50 for each box

Explanation:

$18 divided by 12 boxes = $1.50 for each box

User Rdans
by
4.8k points