menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A 9-pack of bouncy balls costs $4.41. What is the unit price?
asked
Sep 25, 2024
132k
views
3
votes
A 9-pack of bouncy balls costs $4.41. What is the unit price?
Mathematics
middle-school
Forevergenin
asked
by
Forevergenin
7.8k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
3
votes
The answer is 49 cents
Renger
answered
Sep 26, 2024
by
Renger
8.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
2
votes
Answer:
$0.49
Explanation:
Benjamin Marwell
answered
Sep 30, 2024
by
Benjamin Marwell
7.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Apr 19, 2021
53.1k
views
A 7-pack of the bouncy balls cost $1.19. How many bouncy balls can you purchase for $1?
Ivan Vinogradov
asked
Apr 19, 2021
by
Ivan Vinogradov
8.7k
points
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
53.1k
views
asked
Oct 13, 2022
164k
views
rl bought a pack of bouncy balls in assorted colours. There were six blue ones, six red ones, three pink ones, two purple ones, five green ones, six yellow ones, and four orange ones. What is the mode
NULLchimp
asked
Oct 13, 2022
by
NULLchimp
8.5k
points
Mathematics
college
1
answer
25
votes
164k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org