72.7k views
5 votes
Dorothy bought 4 boxes of chocolates for $12. Find the unit price.

User Jeantimex
by
8.2k points

1 Answer

5 votes

Answer:

3

Explanation:

12/4=3

User Dominic Cotton
by
9.2k points