20.8k views
2 votes
Multiselect Allce takes an art class after school once a week. At each class,

she buys a bottle of juice for $1.25 and a bag of pretzels for $0.85. Select all
expressions that represent the amount of money, in dollars, Alice spends after
attending 8 art classes.

User Albaz
by
8.5k points

2 Answers

5 votes

Answer: $16.8

im sure its this it has to be

User Housetier
by
8.0k points
4 votes

Answer:

$16.8

Explanation:

u got to trust me

User Shardul
by
8.9k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories