Answer: B, $1.56
Explanation:
The unit price is simply the price of a good per unit. In this case, the price per pound.
Divide the cost by the number of pounds.
18,75/12 = ~1,56
Therefore, Option B is the correct answer.
8.0m questions
10.7m answers