150k views
9 votes
A 5-pint bottle of oil costs $9.20. What is the unit price for 1 pint of oil?

2 Answers

2 votes

Answer:

$1.84

why do I have to write 20 characters

User Thore
by
5.4k points
9 votes

Answer:

$3.20, help this helps. lmk if it doesn't help

User Clement Roblot
by
5.1k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.