76.1k views
1 vote
John bought 7 pens for $12.88. what is the cost of one pen?

2 Answers

1 vote
12.88÷7= $1.84 per pen
User Jeff Fritz
by
8.1k points
0 votes
the pens cost 1.84 a piece

12.88 divided by 7 equals 1.84
User Shaon Hasan
by
8.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories