menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
John bought 7 pens for $12.88. what is the cost of one pen?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
John bought 7 pens for $12.88. what is the cost of one pen?
asked
Oct 20, 2017
76.1k
views
1
vote
John bought 7 pens for $12.88. what is the cost of one pen?
Mathematics
high-school
Stuart Hemming
asked
by
Stuart Hemming
8.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
1
vote
12.88÷7= $1.84 per pen
Jeff Fritz
answered
Oct 20, 2017
by
Jeff Fritz
8.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
0
votes
the pens cost 1.84 a piece
12.88 divided by 7 equals 1.84
Shaon Hasan
answered
Oct 25, 2017
by
Shaon Hasan
8.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org