menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Write a problem about going to the laundry mat that has a hidden question. A single load of laundry cost two dollars and a double load cost four dollars. Explain how you solved …
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Write a problem about going to the laundry mat that has a hidden question. A single load of laundry cost two dollars and a double load cost four dollars. Explain how you solved …
asked
Dec 16, 2017
100k
views
0
votes
Write a problem about going to the laundry mat that has a hidden question. A single load of laundry cost two dollars and a double load cost four dollars. Explain how you solved your problem
Mathematics
middle-school
Tommy Lees
asked
by
Tommy Lees
7.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
1
vote
You multiplied the two numbers which then solved your problem
Clawoo
answered
Dec 17, 2017
by
Clawoo
8.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
3
votes
U solved ur problem by multiplying the numbers
Rcplusplus
answered
Dec 19, 2017
by
Rcplusplus
8.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Feb 26, 2024
26.0k
views
Laundry mat a costs $12 per load you use 6 loads. what is the unit rate
Bubly
asked
Feb 26, 2024
by
Bubly
8.5k
points
Mathematics
college
1
answer
1
vote
26.0k
views
asked
Feb 4, 2024
206k
views
What would be the net present value of a new washing machine that costs 800 and will save you 150 a year in time away and laundry mat costs? Assume an average return on your savings of 5
Tim Reistetter
asked
Feb 4, 2024
by
Tim Reistetter
7.5k
points
Business
high-school
1
answer
1
vote
206k
views
asked
Dec 3, 2018
50.9k
views
Read the following scenario. Imagine you are at the laundry mat and you see these directions. 1. Use credit card or cash to purchase tokens. Machines do not accept coins. 2. Choose a washing machine. Select
Pheeper
asked
Dec 3, 2018
by
Pheeper
8.2k
points
English
high-school
2
answers
5
votes
50.9k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
The cost of 5 similar digital cameras and 3 similar video cameras is 3213. Each video camera costs 4 times as much as each digital camera. John buys a digital camera and a video camera. How much does he
Mr. Jacob is 55 years old and tony is 7 years old. in how many years will mr. Jacobs be 4 times as old as Tony
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org