76.1k views
2 votes
A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price?

A.0.49 per can B.0.50 per can C.0.58 per can D.0.60 per can**my answer??**

1 Answer

3 votes
3.48/6 = 0.58 per can
User Asken
by
8.5k points

No related questions found