Answer:
2455 subjects.
Explanation:
In a survey the total number of people aged 57 to 85 years = 3005
The percentage of the people those used at least one prescription medication = 81.7%
The number of the subjects used at least one prescription medication
= 81.7% of 3005
=

= 0.817 × 3005
= 2455.085 ≈ 2455 subjects.
2455 subjects used at least one prescription medication.