107k views
1 vote
Carrie buys 4.16 pound is apples for $5.20 how much is one pound?

User PDRX
by
7.3k points

2 Answers

1 vote
The answer is $0.80 per one pound
User DSquare
by
8.4k points
4 votes
4.16 divided by 5.20=0.80c cost one pound
Answer is $0.80 cost one pound apples
User Mika Tuupola
by
7.7k points