2.1k views
5 votes
Six oranges cost $5.34 how much does 1 orange cost

User Kix
by
8.1k points

2 Answers

5 votes

5.34/6 = 0.89

One orange costs $0.89 cents.

User Average Joe
by
7.5k points
6 votes
Each orange costs .89 cents.
User Ona
by
8.1k points

No related questions found