183k views
3 votes
A 12-punce box of cereal cost $2.29, What is the unit price to the nearest tenth of a cent/

User Mmlac
by
7.7k points

1 Answer

0 votes
I'd say it could be $2.40. I hope this helps
User HARIOM PHOGAT
by
8.0k points