Answer:
The green beans cost more per lbs.
Explanation:
Tomatoes
$4.80 for 3lbs
4.80/3 = $1.60 per lb
Green Beans
$13 for 5lbs
13/5 = $2.60 per lb
5.1m questions
6.7m answers