111k views
7 votes
A 6-pack of envelopes costs $0.84. What is the unit price?

User Fabrik
by
7.1k points

2 Answers

14 votes

Answer:

$0.14

Explanation:

0.84÷6=0.14

User Kenji Crosland
by
7.3k points
9 votes

Answer:

$.14 is the answer :)

Explanation:

.84/6=.14

User Doug Bradshaw
by
7.2k points