117k views
1 vote
16 pound turkey cost $14.24 what is the price per pound

2 Answers

6 votes
The answer would be $0.89,
$14.24 divided by 16
User AndreasKnudsen
by
8.4k points
5 votes
$.89 per pound is the answer
User Pbarney
by
9.3k points

No related questions found