16.6k views
1 vote
Alicia bought 3.8 pounds of cashews for 15.74.About how much was the cost per pound

User Dae
by
8.6k points

1 Answer

6 votes
15.74/3.8 = $4.14 per pound of cashews
User Shatisha
by
8.2k points