$0.25 for 1 plum so it would be $0.50 for two.
$0.60 for 1 apple so it would be $1.20 for two.
Add the two prices together, $0.50 + $1.20 = $1.70
You must first divide the cost by the number of items you're buying.
Then you add the two prices together and bam! You've got yourself the answer.