99.5k views
0 votes
You have just shipped 26 reels of electrical wire. Each reel has 20,000 feet of wire. The total value of the shipped wire was $46,800. What is the price per foot of wire?

User Yasii
by
7.6k points

1 Answer

0 votes
it is 1800 for 1 reel 100 % sure on me it right
User Qianqian
by
8.5k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories