147k views
4 votes
A small bag of candy slices sells for $1.05. Using the data shown on the table, what is the unit rate per slice?

2 Answers

5 votes
how many slices are there in the small bag?
User Steph Locke
by
5.9k points
5 votes
.03 each. Not sure if it's the only answer, but it works.
User Febeling
by
6.2k points