193k views
2 votes
What is the unit rate for $1.98 for 6 bananans

2 Answers

3 votes
$0.33
thirty three cents

User BurnDownTheIgloo
by
7.2k points
2 votes
the answer is $0.33
_____

1 banana
:) hope this helped



User Alex Kreutznaer
by
7.8k points