37.5k views
22 votes
julio filled his car up with gas he paid $12.95 for 5 gallons of gas. what is the cost per gallon of gas

1 Answer

8 votes

Answer:

the cost for each gallon is 2.59

Explanation:

User Lezlie
by
4.7k points