67.1k views
5 votes
Write each rate as a unit rate. 5 notebooks for $6.50. 100 miles for 15 gallons. Please show work

User Raygan
by
6.9k points

1 Answer

4 votes
1 notebook for 1.3$ and 1 mile for .15 gallons
User Angelo Badellino
by
8.0k points

No related questions found