155k views
4 votes
Please help,Thanks;)

Please help,Thanks;)-example-1

1 Answer

4 votes
To solve this, you divide the price by the amount of ounces, and find the one which results in the smallest number. That was B, $4.29 for 12 ounces.
User Jems
by
8.0k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.